WIELKOPOSTNA MODLITWA

NABOŻEŃSTWO W NAJBLIŻSZY PIĄTEK, 15 MARCA, ODPRAWIONE ZOSTANIE O GODZ. 17.30. ZAPRASZAM!.

W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację, w NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU, przed Mszami św., zarówno sobotnią o godz. 17.00, jak i niedzielnymi o godz. 09.00 i 11.00 będziemy śpiewali część GORZKICH ŻALÓW przypadającą na daną Niedzielę.

W czasie rekolekcji wielkopostnych warto także przeczytać coś, co pomoże inaczej myśleć, zobaczyć bliźniego i z nim się pojednać. Same zaś rekolekcje mają dodać sił, odwagi, otuchy i nadziei, aby pójść pod krzyż i zobaczyć Ukrzyżowanego. Żeby mieć odwagę podnieść oczy, zapłakać i zapytać: „Panie, czy Ty mi jeszcze raz przebaczysz? Czy przygarniesz mnie ponownie do swego serca?”. Odpowiedź usłyszysz na pewno… Zobaczysz ją w oczach i rozpiętych ramionach Chrystusa, w przebitym sercu Jezusa. Sam dojdziesz do wniosku: „To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech”, moje słabości, namiętności, moja niewierność, moja zdrada i oddalenie… Wtedy, gdy poprawnie odczytasz odpowiedź płynącą z krzyża, podejmiesz skruchę, wolę poprawy i wyspowiadasz się. A potem wrócisz do krzyża i ucałujesz przez łzy przebite stopy Chrystusa.

REKOLEKCJE dla dzieci i młodzieży naszej szkoły podstawowej odbędą się, po CZWARTEJ NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU: 1, 2 i 3 KWIETNIA (poniedziałek, wtorek i środa).Poprowadzi je Ks. Proboszcz Dariusz z Gozdowa.