20 tydzień zwykły

1.Dzisiaj 20 NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku.

Jedynie Chrystus przekazuje nam pełną prawdę o życiu i zbawieniu. Służyć Jemu, to służyć najwyższym wartościom ludzkiego ducha. Niech więc w służbie prawdy umacnia nas Chrystus i niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem poznania prawdy Bożej.

2.W środę, NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY, a w czwartek, 22 sierpnia, WSPOMNIENIE N.M.P. KRÓLOWEJ.

3.W poniedziałek, po następnej Niedzieli, czyli 26 sierpnia, obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ N.M.P. CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4.W tym tygodniu wspominamy również: ŚW. BERNARDA, OPATA i DOKTORA KOŚCIOŁA, ŚW. PIUSA X, PAPIEŻA; ŚW. RÓŻĘ LIMY, DZIEWICĘ; ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA, których prosimy o wstawiennictwo u Boga.

5.Nasze DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY, DOŻYNKI, przeżywać będziemy w przyszłą sobotę, 24 sierpnia, na Mszy Św. o godz. 17.00. Niech Bóg da dobrą pogodę i błogosławi pracującym na roli – „Szczęść Boże”!. W tym dniu odbędą się też ARCHIDIECEZJALNE DOŻYNKI w POBIEDZISKACH. GMINNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY, przeżywać będziemy 31 sierpnia w GOZDOWIE; POWIATOWE, 1 września w NEKLI, a na JASNEJ GÓRZE 31 sierpnia i 1 września.

6.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO ( cena 6 zł.).

7.Na nowy tydzień, parafianom i gościom oraz internautom, życzę – „Szczęść Boże”.

22.08. 2019 ROKU – CZWARTEK
09.00 + Jerzy (29 r. śm.), Daniela NOWAKOWIE oraz ich rodzice i za zmarłych z rodzin

23.08. 2019 ROKU – PIĄTEK
17.00 MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA w intencji JUBILATÓW MAŁGORZATY i BRONISŁAWA z racji 50 rocznicy Sakramentu Małżeństwa; z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze; o Boże błogosławieństwo w rodzinie; o zdrowie oraz o opiekę M.B. Nieustającej Pomocy i św. Józefa Patrona Rodzin