ogloszenia

29 TYDZIEŃ ZWYKŁY

1.Dzisiaj 29 NIEDZIELA ZWYKŁA .Trwa październik, czas MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. Dzisiaj też przeżywamy NIEDZIELĘ MISYJNĄ, która rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY.
Gromadzimy w Święty Dzień przy ołtarzu Pana , aby złożyć razem z Nim dobremu Bogu Eucharystyczną Ofiarę Jego Umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa.
Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień intensywnej modlitwy w intencji Misji. Podczas tej Mszy św. prośmy Najwyższego, aby wspierał trud i poświęcenie pracy tylu misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą ofertę zbawienia współczesnemu światu na wszystkich kontynentach ziemi.
Módlmy się również o nowe i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło ludzi, którzy będą całym swoim życiem, energią i zapałem wsiewać ziarno ewangelicznej prawdy w ludzkie serca, które jeszcze Chrystusa nie znają.

2.W środę, NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

3.W przyszłą Niedzielę, 28 października, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA ŚWIĄTYNI, obchodzonej każdego roku, przed UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

4.Zbliża się Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH oraz DZIEŃ ZADUSZNY, zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych, znajdujących się na naszym cmentarzu. Przypominam o: przestrzeganiu regulaminu cmentarza, o prolongatach za groby na cmentarzu i wymieniankach za zmarłych.

5.W czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. zostaną odprawione: o godz.9.00 w kościele i 14.00. na naszym parafialnym cmentarzu. Uroczystości rozpoczną się procesją żałobną, a po niej będzie msza św., a w piątek, 2 listopada, przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Msze Św. zostaną odprawione o godz. 10.00 i 17.00.

6.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.

7.W tym tygodniu wspominamy – św. Jana Pawła II Papieża.

8.Na nowy tydzień, szanownym parafianom, gościom, życzę – „Szczęść Boże”.