Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 25.07.2021 – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Starym  Zamościu

1. Dzisiaj 4 NIEDZIELA WIEKANOCNA oraz NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, która rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO: „Życie dać, aby je znów odzyskać” J 10,18.
Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.
Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
Na początku tej Eucharystii stańmy przed Dobrym Pasterzem w szczerości serc i przeprośmy Go za wszelkie słabości i przewinienia, które obciążają nasze sumienia.

2. W środę NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. W tej pięknej i ufnej modlitwie, polecajmy JEJ sprawy naszego życia oraz trudną rzeczywistość, która nas otacza.

4. W sobotę i niedzielę, 27 i 28 kwietnia, w Gnieźnie przeżywać będziemy ODPUSTOWE UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTOWOJCIECHOWE .

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy w sprzedaży, w cenie 10 złotych, kolejny numer PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.

6. Na WIELKANOCNY CZAS, parafianom i gościom, życzę – „Szczęść Boże”.

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, będzie dla nas drogowskazem do wiernego podążania za Jezusem Chrystusem, który zna nas wszystkich i woła każdego z nas po imieniu.