SZÓSTY TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. Dzisiaj VI NIEDZIELA ZWYKŁA.
Dzisiejszy świat, w który na pierwsze miejsce wysuwa rządzę pieniądza i szybkiego zysku, nawet za cenę odstąpienia od własnych przekonań religijnych, łudzi nas propozycjami łatwego szczęścia. Tak często w dążeniu do materialnego szczęścia tego świata, zapominamy o dobrach duchowych, które są najważniejsze, bo dają szczęście i radość w Królestwie niebieskim.
Niech ta Eucharystia, którą celebrujemy razem z Chrystusem i kapłanem wyjedna nam łaskę przebaczenia u Boga, za to, że nie zawsze w Nim pokładamy nadzieję, ale ulegamy pokusom tego świata, który proponuje nam łatwe szczęście nawet za cenę życia wiecznego.

2. W środę, o godz. 16.30, NOWENNA DO M.B.N.P. a po niej Msza św.

3. Trwa czas mojej rekonwalescencji. Dziękuję serdecznie kapłanom, którzy przybywają do naszej parafii i sprawując msze św. i sakramenty św. sprawiają, że nasza parafia funkcjonuje normalnie. Dziękuję też pani Martynie za troskę o oprawę muzyczną oraz o zakrystię i LSO. ”Bóg zapłać!”.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO – cena 6 zł..

5. Na nowy tydzień, parafianom i gościom oraz internautom życzę – „Szczęść Boże”.

20.02. 2019 ROKU – ŚRODA – NOWENNA
16.30 + Mieczysław BARTKOWIAK – od brata Bronka z żoną

22.02. 2019 ROKU – PIĄTEK
17.00 + Mieczysław BARTKOWIAK – od żony Bożeny