SZÓSTY TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

1.Dzisiejsza Niedziela, to tzw. NIEDZIELA PALMOWA, NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ. W czasie Mszy św. czytamy opis MĘKI PAŃSKIEJ i święcimy palmy. Przed Mszą Św. o godz. 11.00 zgromadzimy się z palmami w naszej świątyni, odczytamy fragment Ewangelii, mówiącej o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, poświęcimy je, a potem przejdziemy procesyjnie z palmami wokół kościoła, śpiewając z radością, że Chrystus jest Wodzem i Królem!.

2.DZISIEJSZA NIEDZIELA PALMOWA rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach WIELKIEGO TYGODNIA, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
• W czwartek MSZĄ ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ rozpoczniemy celebracje TRIDUUM PASCHALNEGO, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
• MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 18.00. Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 19.30.
• WIELKI PIĄTEK to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy, od którego nie ma żadnej dyspensy; można raz spożyć posiłek do syta i dwa razy się posilić.

• LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU rozpocznie sie o godz. 18.00. Zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz.19.30. Tego dnia DROGA KRZYŻOWA o godz. 15.00.
• WIELKA SOBOTA jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Od godz. 10.00 rozpocznie sie ADORACJA PRZY GROBIE PAŃSKIM.
Druhów Strażaków bardzo serdecznie proszę o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie, już od WIELKIEGO PIĄTKU, po zakończeniu liturgii do godz. 19.30, a następnie przez WIELKĄ SOBOTĘ, od godz. 10.00 do 18.00. Poszukajmy w ciągu dnia także czas na osobistą adorację.
• BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY o godz. 11.00 oraz 14.00.
• LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie sie o godz. 20.00 i jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zakończy się procesją rezurekcyjną. Na Rezurekcję przynosimy ze sobą świece zabezpieczone okapnikami. Proszę także o przygotowywanie chorągwi; Druhów do niesienia baldachimu oraz asysty towarzyszącej kapłanowi.
• Msze św. w NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ będą: o godz. 7.00, którą rozpocznie procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni i o godz. 11.00.
• Msze św. w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY będą, tak jak w każdą niedzielę, czyli o 9.00 i 11.00. To dzień poświęcony również K.U.L.
• Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

3. W środę NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

4. W WIELKI PIĄTEK, 19 kwietnia, od godz. 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami w ich domach. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.

6. Dzisiejsza, druga Niedziela miesiąca, to Niedziela inwestycyjna. Zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i opłacenie zobowiązań parafii. Serdeczne „Bóg zapłać”!, za złożone z tej okazji ofiary, wszystkim ofiarodawcom.

7. Na WIELKI TYDZIEŃ, parafianom i gościom oraz internautom życzę – „Szczęść Boże”.

14.04. 2019 ROKU – NIEDZIELA PALMOWA
09.00 + Halina MICHALAK – od Alicji i Zdzisława Nowakowskich z rodziną z Poznania

11.00 + Andrzej MATYSIAK – od chrześniaczki Justyny Kistowskiej z Kaczanowa

15.04 2019 ROKU – PONIEDZIAŁEK