Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. W dzisiejszą Niedzielę, 16 czerwca, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

Tak bardzo w dzisiejszym świecie brakuje jedności w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym. Wiele byśmy pewnie zyskali i zrobili, gdybyśmy usunęli z naszego życia podziały, które są spowodowane brakiem miłości, bo liczą się tylko nasze pragnienia i wygórowane często ambicje. Zamiast budować – rujnujemy; zamiast dawać pokój – wprowadzamy rozłam. To wszystko jest wynikiem braku miłości.Prawdziwa miłość swoje źródło ma w Trójcy Świętej. Bóg Ojciec zesłał na świat „Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela”, jak usłyszymy za chwilę w kolekcie, tylko dlatego abyśmy zrozumieli ekonomię Bożej miłości, która inna jest od ludzkiej. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina – podkreślał to często św. Jan Paweł II.
2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE, w dni powszednie odprawiane są po Mszy Św., a w soboty niedziele przed Mszą Św. o godz. 18.00 i 11.00.

3.Czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się w NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

4.W środę, 19 czerwca, na Mszy św. o godz. 8.00, zakończymy modlitewnie rok szkolny 2018/2019. Po Mszy św. udamy się do szkoły.

5. W środę, w łączności z NABOŻEŃSTWEM DO N.S.P.J., NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. W tej pięknej i ufnej modlitwie, polecajmy sprawy naszego życia. Zapraszam na te nabożeństwa.

6.W czwartek, 20 czerwca, obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA, BOŻE CIAŁO. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 8.00 i 10.00. Uroczysta procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00. Przejdziemy ulicami Kościelną, Wiejską, Kaliską i ponownie ulicą Kościelną do Kościoła.

Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie dekoracji ołtarzy:

OŁTARZ I – //skrzyżowanie ul. Kościelnej z Wiejską /przy krzyżu)//- rodziny z ul. Wiejskiej ( wszystkie numery)

OŁTARZ II – //skrzyżowanie ul. Wiejska z Kaliską /przy krzyżu//- rodziny z ul. Kaliskiej ( nr 42, 38, 36, 34, 32, 28, 24, 22, i 20)

OŁTARZ III – //skrzyżowanie ul. Kaliskiej z Kościelną /przy krzyżu//- rodziny z ul Kaliskiej ( nr 18, 14, 12, 10, 8, 4, 2) oraz z ul. Bukowej ( nr 76 i 78)

OŁTARZ IV – // przy krzyżu na kościele//
– rodziny z ul. Kościelnej ( nr 20, 22, 24/1-6/ i 26)

Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domostw. Druhów z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie proszę o zabezpieczenie trasy procesji oraz o wystawienie asysty do pomocy kapłanowi w niesieniu Najświętszego Sakramentu oraz do baldachimu. Proszę też o udział Pocztów Sztandarowych, które nadają szczególnie odświętny charakter procesji, LSO, dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiaty.

7.W czasie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po wieczornej Mszy Św., a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

8. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Gabrieli WRÓBLEWSKIEJ. Polecajmy ją i naszych, kochanych zmarłych Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek… .

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO; cena 6 zł..

10.Na nowy tydzień, parafianom i gościom oraz internautom, życzę – „Szczęść Boże”.

20.06. 2019 ROKU – CZWARTEK – BOŻE CIAŁO
08.00 + Zdzisław WRÓBLEWSKI – od mamy i siostry z mężem

10.00 + Antonina, Stanisław, Janusz, Emilia i Jerzy BIERNACZYK oraz Franciszka i Stanisław LEWOCZKO i za zmarłych z rodziny

21.06. 2019 ROKU – PIĄTEK