Nawiedzenie 2020/2021

Przygotowanie do Nawiedzenia będzie miało charakter Nowenny. Do dobrego przeżycia Nowenny zachęca też Prymas Polski abp Wojciech Polak. “Niech czas tej nowennowej modlitwy będzie dla naszych parafialnych wspólnot i całego Kościoła gnieźnieńskiego szczególnym przygotowaniem do wyjątkowego spotkania. Niech pozwala w uwielbieniu i dziękczynieniu powtarzać słowa św. Elżbiety: błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana. Nasze przygotowanie niech będzie także okazją do tego, by dostrzec w Jasnogórskiej Pani kobietę silną w wierze, a nam wszystkim jeszcze raz przypomnieć, że wiara trudna, wiele wymagająca, broniąca nas przed łatwizną życiową, zawsze jest zwycięstwem” – zachęca w liście otwierającym nowennowy tekst abp Wojciech Polak.

załączniki : Tekst Nowenny i harmonogram Nawiedzenia

nowenna_przed_nawiedzeniem