Ogłoszenia

1.Trwa Czas Wielkanocny. DZISIAJ obchodzimy NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

Bardzo często jesteśmy podobni do mężczyzn z Galilei, którzy stoją i wpatrują się w niebo. Wołamy razem z nimi: Gdzie jesteś o Chryste? Czemu nie troszczysz się o nas, czemu nas nie wysłuchujesz? Czemu milczysz? Wstąpiłeś Chryste do nieba i jakby o nas zapomniałeś… Jesteśmy dziś przy ołtarzu Pana Jezusa Chrystusa z sercami przepełnionymi mieszanymi uczuciami, z powodu uwielbienia Chrystusa, i smutku, z powodu rozstania się z Nim. Jednak Chrystus pozostawia w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak za nim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami wciąż podczas Eucharystii. To sakramentalne spotkanie z Chrystusem jest spotkaniem człowieka z Miłością, która kocha do końca. Stańmy u progu tej Eucharystii z głęboką świadomością spotkania z Chrystusem obecnym w sakramentalnych znakach, które mają moc nas uzdrowić z grzechu i zbawić.

2. „Adoremus Te Christe”, czyli „Adorujemy Ciebie Chryste” – to nazwa dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji, która trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Inspiracją dla dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji jest doświadczenie Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, którego charyzmatem jest apostolat Adoracji Najświętszego Sakramentu. 14 kwietnia tego roku rozpoczęłą się misja utworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji we Wrześni przy parafii św. Jadwigi Kólowej. W ramach tej misji przedstawiciele tego ruchu odwiedzają ze swoimi świadectwami parafie naszego dekanatu. W dzisiejszą Niedzielę, 12 maja, odwiedzają parafię w Kaczanowie i Węgierkach. W czasie tej misji przedstawiają swoje świadectwa i ukazują nam ważność Adoracji Jezusa Eucharystycznego w życiu każdego chrześcijanina oraz konieczność tworzenia takich kaplic.

3.Trwa miesiąc maj i z nim związane piękne NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Do udziału w nich serdecznie zachęcam i zapraszam!.

4.W środę razem z NABOŻENSTWEM MAJOWYM, NOWENNA do MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. W tę środę 15 maja wspominamy również ŚW. ZOFIĘ

5.W czwartek, 16 maja obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, KAPŁANA i MĘCZENNIKA.

6.Od piątku, 10 maja, trwa NOWENNA DO DUCHA ŚW. przygotowującą nas do UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, czyli tzw. PIĘĆDZIESIĄTNICY.

7.Za tydzień, 19 maja, obchodzić będziemy NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, czyli tzw. PIĘĆDZIESIĄTNICĘ , rozpocznie ją sobotnia WIGILIA.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO, cena10 zł.. Zainteresowanych kupnem zapraszam do zakrystii.

9. Dzisiaj, druga Niedziela miesiąca, czyli tzw. Niedziela inwestycyjna. Zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i opłacenie zobowiązań parafii. „Bóg zapłać!” ofiarodawcom.

10.Na nowy tydzień, parafianom i gościom, życzę – „Szczęść Boże”.

Każdy z nas powinien stawać się znakiem chrześcijańskiej nadziei wszędzie tam gdzie jest posłany przez Boga, a więc w szkole, w pracy, w domu rodzinnym, w sąsiedztwie. Wszędzie tam mamy głosić nadzieję, która w sercach innych ma rodzić pragnienie spotkania Boga i pójścia za Nim. Tylko w Bogu jest pełnia nadziei, która otwiera nam niebo i daje wieczne szczęście. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w drodze do nieba.