Ogłoszenia

1. W dzisiejszą Niedzielę, 4 czerwca, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, kończy ona też czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2. „Dziękujemy za czyniących pokój” to hasło XVI ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA, które w dzisiejszą Niedzielę, 4 czerwca, odbywa się w Warszawie i w Polsce.
3.W dzisiejszą Niedzielę, 4 czerwca, dzieci, które w zeszłym roku miały PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ, będą obchodziły, na Mszy św. o godz. 11.00, PIERWSZĄ ROCZNICĘ, tej zeszłorocznej uroczystości.
4. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE, w dni powszednie odprawiane są po Mszy Św., również w Soboty po Mszy św. a wyjątkowo w dzisiejszą Niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

5. W środę, w łączności z NABOŻEŃSTWEM DO N.S.P.J., NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

6.W czwartek, 8 czerwca, obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA, BOŻE CIAŁO. Msze św. w tym dniu odprawione zostaną o godz. 9.00 i 11.00. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 11.00. Przejdziemy ulicami: św. Marcina, Gospodarską, Wiejską i Kościelną do Kościoła. Podobnie będzie wyglądało ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA, a w UROCZYSTOŚĆ N.S.P.J. procesyjnie przejdziemy pod figurę Jezusa Chrystusa przy ul Gospodarskiej. Tam odśpiewamy LITANIĘ DO N.S.P.J. i odmówimy AKT POŚWIĘCENIA N.S.P.J.. Jak co roku, prosimy o zbieranie kwiatków na czas procesji. Dziękujemy.

OŁTARZ I -//skrzyżowanie ul. Św. Marcina z ul. Gospodarską// – rodziny z ul. Ogrodowej nr 1 do 12

OŁTARZ II – //skrzyżowanie ul. Gospodarskiej z ul. Wiejską// – rodziny z ul. Ogrodowej nr 14 – 25

OŁTARZ III – //skrzyżowanie ul. Wiejskiej z ul. Kościelną przy krzyżu)//
– rodziny z ul. J. K. Jakubowskiego /cała strona nieparzysta/

OŁTARZ IV – // przy krzyżu na kościele// – rodziny z ul. J. K. Jakubowskiego /cała strona parzysta/ i z ul. Miętowej

Tradycyjnie udekorujmy nasze domostwa. Druhów z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie proszę o wystawienie asysty do niesienia baldachimu. To samo też dotyczy Pocztów Sztandarowych oraz LSO. Jak zawsze serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

7.W czasie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po wieczornej Mszy Św., a w najbliższą Niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

8. Na piątek po BOŻYM CIELE, 9 czerwca, Ksiądz Prymas udzielił wiernym A.G. i przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia. Zachęcił też do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

9. Przyszła Niedziela, 11 czerwca, to druga Niedziela miesiąca oraz inwestycyjna. Wspieramy parafię swoimi ofiarami. Serdeczne, staropolskie „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom!.

10.W Niedzielę, 18 czerwca, na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie, zapraszam kandydatki i kandydatów do Bierzmowania z klas VIII i ich rodziców. Na klasie 8 Kończy się pierwszy etap przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu. Porozmawiamy o drugim etapie, który jest przewidziany na klasę 1 szkoły ponadpodstawowej.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery Przewodnika Katolickiego (cena 9 zł.).

12.Parafianom i gościom, życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia – „Szczęść Boże”.