26 Tydzień zwykły

1.Dzisiaj 26 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B w ciągu roku.
W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd.

Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii.

Niech ta nasza ofiara będzie dziękczynieniem Bogu za ciągłą Jego obecność w naszych poczynaniach: dobrych i złych.

Za to, że tak często w relacjach z innymi, wybieramy drogę zawiści i pogardy, zamiast przebaczenie i pokój, przeprośmy teraz dobrego Boga.

2.W środę NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

3.Dzisiaj Kościół jest wezwany do wyjścia na ulice peryferii egzystencjalnych, aby leczyć zranionych i szukać zagubionych, bez uprzedzeń i lęku, bez prozelityzmu, ale w gotowości do poszerzenia swojego przybytku, aby móc przyjąć wszystkich – napisał papież Franciszek w Orędziu na 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem „Ku stale rosnącemu «my»”, który obchodzimy w dzisiejszą Niedzielę, 26 września.

4. Również w tę Niedzielę na Jasnej Górze zgromadzili się uczestnicy XXXVII Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. W tym roku towarzyszyć jej będzie hasło przewodnie: „PÓJDŹCIE DO JÓZEFA”. Aktualnie przeżywamy ROK ŚW. JÓZEFA i ROK RODZINY AMORIS LAETITIA. Chcemy w ten sposób podkreślić niezastąpioną rolę rodziny oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami. Rodzina powinna być centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej. Do pielgrzymowania indywidualnego i w ramach grup parafialnych oraz diecezjalnych zaproszone są rodziny z dziećmi, małżeństwa i wszystkie osoby zaangażowane w Duszpasterstwo Rodzin.

5. W piątek, 1 października, rozpoczyna się czas MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. W TYM TYGODNIU NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE BĘDĄ W :

PIĄTEK 1 PAŹDZIERNIKA : O GODZ.18.30
SOBOTA 2 PAŹDZIERNIKA: O GODZ. 17.30
NIEDZIELA 3 PAŹDZIERNIKA:: O GODZ. 10.30

UWAGA! OD PONIEDZIAŁKU, 4 PAŹDZIERNIKA MSZA ŚW. WIECZORNA, RÓWNIEŻ W SOBOTĘ SPRAWOWANA BĘDZIE O GODZ. 17.00. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE BĘDĄ PO MSZY ŚW. O GODZ. 17.30 (O GODZ. 8.30, JEŻELI MSZA ŚW. BĘDZIE RANO O GODZ.9.00). W SOBOTĘ O GODZ.16.30, A W NIEDZIELĘ O GODZ. 10.30

6.W piątek, 1 października, przypada PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. Okazja do Spowiedzi św. od godz.17.30. W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA od godz. 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami w ich domach./ jeśli będzie taka wola chorych/.

7. Na prośbę pani katechetki Anny, w Niedzielę, 3 października, na Mszę Św. o godz. 11.00, zaproszeni są rodzice z dziećmi, które w przyszłym roku, 29 maja, w naszej parafii, pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Św. będzie spotkanie.

8. W Niedzielę, 10 października, przeżywać będziemy kolejny, już XXI DZIEŃ PAPIESKI, którego hasłem będą słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II: „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”. Jak co roku, po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na tzw. FUNDACJĘ DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA.

9.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO z dodatkiem 5 MINUT.( cena 6 pln.).

10.Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej Niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia – „Szczęść Boże”.
Przyjmijmy błogosławieństwo: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, które niech będzie dla nas pomocą w każdym dniu, abyśmy potrafili utracić „coś”, co oddziela nas od Chrystusa, a wybierając dobro potrafili świadczyć bliźnim, że należymy do Jezusa, który jest Jedynym naszym Zbawicielem.