Aktualności parafialne

Drugi Tydzień Adwentu

1. Dzisiaj Druga Niedziela Adwentu oraz przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.. Przeżywamy też kolejny, XX już DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ DLA KATOLIKÓW NA WSCHODZIE. Wspieramy ich modlitwą i ofiarą; „Bóg zapłać”!.

2.W dzisiejszą Niedzielę, 8 grudnia 2019 roku, na Mszy św. o godz. 11.00, dzieciom zostaną poświęcone medaliki, a po niej będzie spotkanie. Serdecznie zapraszam na nie dzieci z rodzicami.

3. W środę NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

4.PARAFIALNA SPOWIEDŹ ŚW. ADWENTOWA, będzie w środę, 18 grudnia.

5. W środę, 18 grudnia, o godz. 14.00, odbędzie się SPOTKANIE OPŁATKOWE MATEK RÓŻAŃCOWYCH.

6. RORATY, w tym tygodniu, będą w środę i w piątek o godz. 17.00.

7.Przyszła, TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU nazywa się GAUDETE. Słowo to pochodzi od łacińskiego czasownika „GAUDETE” i jest wezwaniem do radości: RADUJCIE SIĘ !.

8. CHORYCH PARAFIAN, w ich domach, z sakramentami świętymi; tych których odwiedzam co miesiąc i tych dodatkowych, z racji SPOWIEDZI ŚW. ADWENTOWEJ, odwiedzę w sobotę, 14 grudnia od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

9.W zakrystii można zakupić opłatki i adwentowe świece na stół wigilijny. Cena świecy 7 zł., a zebrane ofiary przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom.

10. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, czyli tzw. niedziela inwestycyjna. Zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i opłacenie zobowiązań parafii. „Bóg zapłać!” ofiarodawcom.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.

12. Na nowy, drugi adwentowy tydzień, szanownym parafianom oraz gościom, życzę – „Szczęść Boże”.

11.12. 2019 ROKU – ŚRODA – NOWENNA
17.00 Do M.B.N.P, w intencji próśb i podziękowań oraz:
W pewnej intencji Bogu wiadomej
+ Helena(w dniu urodzin), Bogdan i Irena GRĘPKA

13.12. 2019 ROKU – PIĄTEK
17.00 + Sławomir PASTUCH – od Machińskich i Paluchów

14.12. 2019 ROKU – SOBOTA
17.00 + Stanisław, Marianna, Marian i Pelagia STANISZEWSCY oraz za zmarłych z rodziny MACHIŃSKICH; Józefa WOŹNIAK

15.12. 2019 ROKU – TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
09.00 + Władysław KORALEWSKI(17 r. śm.)i wszystkich zmarłych z rodziny KORALEWSKICH; Marian DEKOWSKI i Artur BARTKOWIAK

11.00 + Marcin MATUSZAK i Elżbieta MATUSZAK

WAŻNE!.

*) Msza Święta sprawowana jest zawsze w/w intencji niezależnie od ewentualnej pomyłki jaka może zaistnieć przy jej wyczytywaniu podczas Liturgii. Przed Mszą św. proszę sprawdzać, czy nie ma błędu w intencjach. Ewentualne pomyłki proszę zgłaszać w zakrystii.

**) Coraz częściej zdarza się tak, że są rezerwowane Msze św. , a zainteresowani nie realizują tych rezerwacji. Proszę zatem, aby przynajmniej na dwa tygodnie przed nią o potwierdzenie tej rezerwacji i podanie, jeśli nie była podana, intencji rezerwowanej Mszy św.. Często bowiem bywa tak, że ktoś inny w tym dniu, chciałby zamówić intencję, a w tym terminie widnieje rezerwacja, która nie zostaje zrealizowana.