11 Tydzień zwykły

1. Dzisiaj, 13 czerwca, obchodzimy XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.
W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, życia drogowskaz, życia sens i pełnię.
Gromadząc się na sprawowaniu Eucharystii Kościół aktualizuje swoje Królestwo Boże przez wspólne uczestnictwo w słuchaniu słowa samego Boga, które ma moc na nowo wzrastać w ludzkich sercach.

2.W dni powszednie NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE sprawowane są po Mszy św., a w soboty przed Mszą Św. o godz. 18.00 i w niedziele przed Mszą Św. o godz. 11.00. Odprawiamy je przy Ołtarzu N.S.P.J..

3. W środę, w łączności z NOWENNĄ DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY NABOŻEŃSTWO DO N.S.P.J..

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO; cena 6 zł..

5. Sakrament Bierzmowania w tym roku, mam nadzieje, ze nikt i nic w tym nam nie przeszkodzi, będziemy przeżywać, tak to zostało zaproponowane, we wtorek 14 września b.r.. Pragnę, aby młodzież obecnej klasy ósmej, szkoły podstawowej, a wkrótce pierwszej szkoły ponadpodstawowej, mogła przystąpić do Sakramentu Bierzmowania przed zakończeniem roku szkolnego 2021/2022.

6. W przyszłym roku, Pierwszą Komunię Św., mam nadzieje, ze nikt i nic w tym nam nie przeszkodzi, będziemy przeżywać tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca maja, tzn. 29 maja 2022 roku na Mszy św. o godz. 11.00.

7.Dzisiejsza, druga niedziela miesiąca, to tzw. niedziela inwestycyjna. Zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i opłacenie zobowiązań parafii. „Bóg zapłać!” ofiarodawcom.

8.Na nowy tydzień, parafianom i gościom oraz internautom, życzę – „Szczęść Boże”.