34 TYDZIEŃ ZWYKŁY

1.Dzisiejsza Niedziela, to UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.
W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka.
Jesteśmy grzeszni i słabi. Chrystus nie raz stawał przed nami w osobach potrzebujących prosząc nas o pomoc, a myśmy Go nie dostrzegali. Prośmy więc o przebaczenie, byśmy się znaleźli w Jego Królestwie, gdy przyjdzie sądzić świat.

Tradycyjnie w tę Niedzielę towarzyszyć nam będzie MODLITWA DO SERCA BOŻEGO.

2.Trwa miesiąc LISTOPAD, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych, pamiętajmy zatem o nich w ufnej modlitwie przed Bogiem. W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Zdzisława KASPRZYKA, a w środę śp. Teresy WÓJCIK. Polecajmy ich i naszych drogich zmarłych Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek … .

3. W środę NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

4. W przyszłą sobotę, 28 listopada, Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczynamy ADWENT 2020 roku, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i nowy rok liturgiczny, i duszpasterski, którego hasłem będą słowa: ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY. Po Mszach Św. poświęcimy opłatki i adwentowe świece na stół wigilijny – cena świecy 7 zł.. Ofiary ze sprzedaży świec, przeznaczone są na cele charytatywne.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO – cena 6 zł.

6.Po mimo tego trudnego czasu, który wspólnie przeżywamy, życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej Niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia – „Szczęść Boże”.

7. Można wpłacać ofiary na rzecz parafii przez panel płatniczy albo na podane niżej konto. “Bóg zapłać”!.

PKO BP nr konta: 12 1020 4115 0000 9102 0172 8641

8.Przypominam też o: przestrzeganiu regulaminu cmentarza, o prolongatach za groby na naszym cmentarzu ( z roku 2000 i starsze).