26 TYDZIEŃ ZWYKŁY

1.Dzisiaj 26 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU.

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

Zastanówmy się nad swoim postępowaniem, przeprośmy za zło naszych grzechów, by w pokorze oczekiwać przebaczenia. By przez pokorę wobec Boga dostąpić pełnego zwycięstwa, które jest darem zmartwychwstałego Pana.

2. W tegorocznym Orędziu na Dzień Migrantów i Uchodźców papież Franciszek przywołując obraz uciekającej do Egiptu Świętej Rodziny pomaga nam dostrzec obecność Jezusa w ludziach zmuszonych do ucieczki, aby ocalić siebie. „Jesteśmy wezwani, by w ich twarzach rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego, nagiego, chorego, obcego i więźnia, który jest dla nas wyzwaniem (por. Mt 25, 31- 46).
Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska i dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołują przerażenie i wzbudzają niezwykle dramatyczne apele o solidarność z ofiarami.
Wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie i gest solidarności przez pomoc materialną i modlitwę w niedzielę 27 września br., która będzie obchodzona jako DZIEŃ MIGRANTÓW I UCHODŹCÓW. Do skarbon w kościele będzie można złożyć ofiary przeznaczone na ten cel, „Bóg zapłać”!.

3. W dzisiejszą Niedzielę, 27 września, na Mszy Św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Pierwszą Rocznicę I Komunii Św..
4.W środę NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

5. W Czwartek, 1 października, rozpoczynamy czas MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. INTENCJĄ TEJ MODLITWY BĘDZIE PROŚBA O NOWE RÓŻE RÓŻAŃCOWE. Od tego dnia Msza św. w dzień powszedni i w sobotę będzie odprawiana o godz. 17,00.

6.W najbliższy czwartek i piątek, 1 i 2 października, przypada PIERWSZY CZWARTEK i PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. Okazja do Spowiedzi św. od godz.16.30. W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA od godz. 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami w ich domach./ jeśli będzie taka wola chorych/

7. W najbliższy piątek, 2 października, na Mszę Św. o godz. 17.00 i Nabożeństwo Różańcowe, zapraszam kandydatów do Bierzmowania ( obecna klasa I i II szkoły ponadpodstawowej). Po nich odbędzie się spotkanie przygotowujące do Uroczystości Bierzmowania.

8. W Niedzielę, 11 października, na Mszę Św. o godz. 11.00, zapraszam wraz z rodzicami, dzieci z klasy IV i III, oczekujące i przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w 2021 roku( 3 i 30 maja). Dzieciom z klasy III pobłogosławione zostaną RÓŻAŃCE ŚW., a po tej Mszy Św. będzie spotkanie.

9. W Niedzielę, 11 października, przeżywać będziemy kolejny, już XX DZIEŃ PAPIESKI, którego hasłem będzie znane nam zawołanie św. Jana Pawła II: „TOTUS TUUS – CAŁY JESTEM TWÓJ”. Jak co roku, po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na tzw. FUNDACJĘ DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA.

10.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO z dodatkiem”5 MINUT”( cena 6 zł.).

11.Życzę wszystkim parafianom i gościom oraz internautom, dobrej Niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia – „Szczęść Boże”.