Aktualności parafialne

SIÓDMY TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. Dzisiaj VII NIEDZIELA ZWYKŁA, którą rozpoczyna się 53 TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU.
Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą. przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół.
Bóg jest naszym najlepszym i miłującym Ojcem. Przeprośmy Go za brak miłości, za zaniedbania w realizacji podstawowego przykazania chrześcijan.

2.Najbliższy wtorek, 25 lutego to tzw. OSTATKI, a w środę 26 lutego tzw. POPIELCEM rozpocznie się WIELKI POST 2020. Msze Św. zostaną odprawione o godz. 10.00 i 17.00. W czasie każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem na znak pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. post ilościowy i jakościowy ( można raz zjeść do syta i dwa razy się posilić ) , od którego nie ma żadnej dyspensy.

3. Na Niedzielę 1 marca, wyznaczono dla naszej parafii CZAS ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Po Mszy św. o godz. 09.00 wystawienie NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, PIERWSZA CZĘŚĆ GORZKICH ŻALÓW, czas na własną modlitwę, a przed godz. 11.00 odmówimy LITANIĘ DO NAJDROŻSZEJ KRWI CHRYSTUSA, SUPLIKACJE, następnie będzie błogosławieństwo NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, po czym rozpocznie się Msza św..

4.UWAGA, KANDYDACI DO BIERZMOWANIA!. W PIĄTEK, 28 LUTEGO ZAPRASZAM NA SPOTKANIE. W PROGRAMIE SPOTKANIA MSZA ŚW. O GODZ. 17.00 ORAZ DROGA KRZYŻOWA Z ROZWAŻANIAMI, KTÓRĄ ODPRAWIMY PO TEJ MSZY ŚW..

5. W NIEDZIELĘ 1 MARCA, NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 11.00, ZAPRASZAM DZIECI PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. I ICH RODZICÓW.

6. W tym tygodniu DROGA KRZYŻOWA odprawiona będzie w piątek po Mszy św. o godz. 17.00, tj. o godz. 17.30, a GORZKIE ŻALE odprawione zostaną w niedziele o godz. 10.40, a zaraz po ich zakończeniu będzie odprawiona Msza Św..

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery, PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO z dodatkiem 5 MINUT.

8. Na nowy tydzień, parafianom i gościom oraz internautom, życzę – „Szczęść Boże”.

22.02. 2020 ROKU – SOBOTA
17.00 + Marianna SROCZYŃSKA – od wnuka Przemysława z rodziną

23.02. 2020 ROKU – SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA
09.00 + Zdzisław WRÓBLEWSKI – od Janiny Bałażyk, Agnieszki Olczak, Daniela i Zosi

11.00 + Aleksander JAKUBOWSKI – od Magdaleny Tomaszewskiej

25.02. 2020 ROKU – WTOREK
17.00 + Stanisława i Julian SZYMAŃSCY; Genowefa, Edward i Zdzisław WARDAK; Barbara i Jerzy BUGAJ

26.02. 2020 ROKU – ŚRODA POPIELCOWA
10.00 + Konstancja ZIĘTKOWSKA – od wnuczki Ewy z mężem i synami oraz teściową

17.00 + Tadeusz STAJKOWSKI – od rodziny Wojcińskich i Barczaków

27.02. 2020 ROKU – CZWARTEK
17.00 + Aleksandra i Andrzej SZYMCZYK oraz ich dzieci: Maria, Klara, Krystyna i Zbigniew; Barbara GRĘPKA i za zmarłych z całej rodziny

28.02. 2020 ROKU – PIĄTEK
17.00 + Sławoimr PASTUCH – od Dębowskich z synami z Kaczanowa

29.02. 2020 ROKU – SOBOTA
17.00 + Stanisław GRĘPKA – od wnuków: Krzysztofa, Waldemara, Moniki i Pawła oraz prawnuków

01.03. 2020 ROKU – PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
09.00 + Za zmarłych z rodziny STANISZEWSKICH, MACHIŃSKICH i MATUSZEWSKICH

11.00 +

WAŻNE!.

*) Msza Święta sprawowana jest zawsze w/w intencji niezależnie od ewentualnej pomyłki jaka może zaistnieć przy jej wyczytywaniu podczas Liturgii. Przed Mszą św. proszę sprawdzać, czy nie ma błędu w intencjach. Ewentualne pomyłki proszę zgłaszać w zakrystii.

**) Coraz częściej zdarza się tak, że są rezerwowane Msze św. , a zainteresowani nie realizują tych rezerwacji. Proszę zatem, aby przynajmniej na dwa tygodnie przed nią o potwierdzenie tej rezerwacji i podanie, jeśli nie była podana, intencji rezerwowanej Mszy św.. Często bowiem bywa tak, że ktoś inny w tym dniu, chciałby zamówić intencję, a w tym terminie widnieje rezerwacja, która nie zostaje zrealizowana.