Ogłoszenia

1. Dzisiaj Druga Niedziela Adwentu oraz przeżywamy też kolejny, XXIII już DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ DLA KATOLIKÓW NA WSCHODZIE. W tym roku wspieramy modlitwą i ofiarą Ukrainę – „Bóg zapłać”!.

Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, liturgia ukazuje nam Jana Chrzciciela, który stanął na przełomie Starego i Nowego Przymierza jako zwiastun i przewodnik Mesjasza, aby głosić Jego obecność wśród ludu. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Pan. Za to, że wielokrotnie chodziliśmy po bezdrożach naszego życia, wiodących donikąd, przeprośmy teraz Boga Wszechmogącego i prośmy go, aby pomógł nam wejść na drogę, którą jest Chrystus.

2. W środę NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

3. W Czwartek, 8 grudnia, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P..

4.PARAFIALNA SPOWIEDŹ ŚW. ADWENTOWA będzie w środę, 14 grudnia. ( od 10.00 – 10.45 oraz od 16.00 – 16.45

5. RORATY w tym tygodniu, będą w piątek, 7 grudnia, o godz. 17.00.

6.Przyszła, TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU nazywa się GAUDETE. Słowo to pochodzi od łacińskiego czasownika „GAUDETE” i jest wezwaniem do radości: RADUJCIE SIĘ !.

7.W przyszłą Niedzielę, 11 grudnia 2022 roku, na Mszy św. o godz. 11.00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. zostaną poświęcone medaliki i modlitewniki. Po niej będzie spotkanie. Serdecznie zapraszam na nie dzieci z rodzicami. Będzie obecny kamerzysta i fotograf.

8. CHORYCH PARAFIAN, w ich domach, z sakramentami świętymi; tych których odwiedzam co miesiąc i tych dodatkowych, z racji SPOWIEDZI ŚW. ADWENTOWEJ, odwiedzę w piątek, 23 grudnia od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

9.W zakrystii można zakupić opłatki i adwentowe świece na stół wigilijny. Cena świecy 8 zł., a zebrane ofiary przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom.

10. Przyszła, druga niedziela miesiąca, to niedziela inwestycyjna. Zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i opłacenie zobowiązań parafii. „Bóg zapłać!” ofiarodawcom.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.

12. Na nowy, drugi – adwentowy tydzień, szanownym parafianom oraz gościom, życzę – „Szczęść Boże”.

“Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” (Mt 3,3). Oto nasze adwentowe zadanie, oto program naszego chrześcijańskiego działania. Na trud jego realizacji przyjmijmy teraz błogosławieństwo Pana.