Aktualności parafialne

PIĄTY TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, tzw. „ CZARNA NIEDZIELA”.
Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi.

Grzechy powodują śmierć i oddalają nas od źródła życia, którym obdarzył nas Bóg na chrzcie świętym. Przeprośmy więc Boga za nasze winy, aby mieć życie ofiarowane nam przez Chrystusa.

2. W środę NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. W związku z sytuacją epidemiczą nie będzie wymiany intencji.

3. Do końca WIELKIEGO POSTU, DROGA KRZYŻOWA i NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW, nie będą odprawiane.

4. WIELKOPOSTNA, DEKANALNA i PARAFIALNA SPOWIEDŹ ŚW. ze względu na wybuch epidemii i wynikające z tego zagrożenia, nie odbędzie się.

5. Nie odwiedzę też chorych z sakramentami w ich domach.

6.Przyszła Niedziela, to tzw. NIEDZIELA PALMOWA, NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stronie internetowej PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO jest nowy e – numer.

8. Na nowy, wielkopostny tydzień, parafianom i internautom, życzę – „Szczęść Boże”.

31.03. 2020 ROKU – ŚRODA – NOWENNA DO M.B.N.P.
17.00 Do M.B. Nieustającej Pomocy: w intencji próśb i podziękowań
+ Stanisława WOŹNIAK – od rodziny Pastuchów i Wojcińskich
+ Remigiusz BOROWSKI – od rodziny Dembskich i Zagrobelnych

03.04. 2020 ROKU – PIĄTEK
17.00 + Tadeusz STAJKOWSKI – od rodziny Pawła i Rafała Leciejów

04.04. 2020 ROKU – SOBOTA
17.00 + Sonia JUSZCZAK – od rodziców i sióstr

05.04. 2020 ROKU – NIEDZIELA PALMOWA
09.00 + Sławomir PASTUCH – od Olczaków i Bałażyków

11.00 + Tadeusz STAJKOWSKI – od rodziny Kowalskich z Ruchocina

WAŻNE!.

*) od 25 marca na Mszy św. może być tylko 5 osób, najlepiej spośród osób ją zamawiających.

**) Msza Święta sprawowana jest zawsze w/w intencji niezależnie od ewentualnej pomyłki jaka może zaistnieć przy jej wyczytywaniu podczas Liturgii. Przed Mszą św. proszę sprawdzać, czy nie ma błędu w intencjach. Ewentualne pomyłki proszę zgłaszać w zakrystii.

***) Coraz częściej zdarza się tak, że są rezerwowane Msze św. , a zainteresowani nie realizują tych rezerwacji. Proszę zatem, aby przynajmniej na dwa tygodnie przed nią o potwierdzenie tej rezerwacji i podanie, jeśli nie była podana, intencji rezerwowanej Mszy św.. Często bowiem bywa tak, że ktoś inny w tym dniu, chciałby zamówić intencję, a w tym terminie widnieje rezerwacja, która nie zostaje zrealizowana.