Ogłoszenia

1. Dzisiaj Druga Niedziela Adwentu oraz przeżywamy też kolejny, XXIV DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ DLA KATOLIKÓW NA WSCHODZIE.
Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

2. RORATY w tym tygodniu, będą w poniedziałek i czwartek, 11 i 14 grudnia, o godz. 17.00.

3.Przyszła, TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU nazywa się GAUDETE. Słowo to pochodzi od łacińskiego czasownika „GAUDETE” i jest wezwaniem do radości: RADUJCIE SIĘ !.

4. W dzisiejszą Niedzielę, zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, oczywiście razem z rodzicami. Najpierw Msza św. o godz. 11.00, a potem spotkanie. W tym dniu pobłogosławimy i poświęcimy medaliki z Matką Bożą. Na spotkaniu będzie też pan fotograf i kamerzysta.

5. W dzisiejszą Niedzielę, zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej. Najpierw o godz. 10.30 będzie spotkanie a po nim Msza św. o godz. 11.00. Czekamy też na deklaracje uczestnictwa w katechezie. Dziękuję tym, którzy już je dostarczyli.

6. CHORYCH PARAFIAN, w ich domach, z sakramentami świętymi; z racji SPOWIEDZI ŚW. ADWENTOWEJ, odwiedzę w sobotę, 16 grudnia od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

7.PARAFIALNA SPOWIEDŹ ŚW. ADWENTOWA będzie w piątek, 22 grudnia. ( od 9.00 – 10.00 oraz od 16.00 – 17.00)

8.W zakrystii można zakupić opłatki i adwentowe świece na stół wigilijny. Cena świecy 8 zł., a zebrane ofiary przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO – cena 9 zł.

10. Dzisiaj, druga niedziela miesiąca, czyli niedziela inwestycyjna. Zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i opłacenie zobowiązań parafii. „Bóg zapłać!” ofiarodawcom.

11.Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej Niedzieli oraz dobrego przeżywania adwentowego czasu przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – „Szczęść Boże”.

„Przygotujcie drogę dla Pana” przez życie zgodne z wiarą, przez radosne oczekiwanie na spełnienie Bożych obietnic, przez pełne nadziei zaufanie, że Pan na pewno przyjdzie. On sam obdarza nas swym błogosławieństwem