2 tydzień zwykły

1. Dzisiaj II NIEDZIELA ZWYKŁA, trwamy w naszej, polskiej tradycji świętowania Bożego Narodzenia.
Tak często dzisiaj w ludzkich sercach niejednokrotnie rodzi się przekonanie, że Bóg jest okrutny, ponieważ nie obchodzą Go problemy człowieka, a religia jest ponura i smutna. Wielu młodych ludzi twierdzi, że Pan Bóg odbiera radość, bo zabrania: zabawy, przyjemności i używania świata za wszelką cenę. Religia jest szara i smutna, ponieważ każe tylko nosić krzyż Tego, który jest obojętny i nie zainteresowany sprawami świata. Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego człowieka, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i błogosławi nie tylko człowieczej pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie: wesele i radość. Przykładem nieobojętności Jezusa wobec trosk człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino podczas wesela w kanie.

Otwórzmy teraz przed Panem serca – stągwie naszych sumień i prośmy o ich przemienienie.

2. W środę, o godz. 17.00, NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

3. W piątek i sobotę (21 i 22 stycznia) DZIEŃ BABCI i DZIADKA. Pamiętajmy o nich w serdecznej modlitwie przed Bogiem.

4. Od 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Hasło tygodnia: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” Mt 2,2

6. DUSZPASTERSKIE SPOTKANIE Z RODZINAMI – KOLĘDA ; plan kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Serdecznie dziękuję rodzinom, które wzięły udział w kolędowej Mszy św..
Ważne!!!. W związku z tym, że kolejny rok nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej prosimy, aby nowi mieszkańcy naszej parafii dopełnili obowiązku zgłoszenia swego pobytu w biurze parafialnym. Wizytę taką należy umówić telefonicznie. Jest to ważne ze względu na przyszłą posługę duszpasterską i sakramentalną.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO (cena 7 zł.)

8. Na nowy tydzień, parafianom i gościom życzę – „Szczęść Boże”.