3 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU;
Okres Wielkiego Postu, to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Jest to święty czas, który wzywa nas do oderwania się od rzeczy ziemskich, a kieruje nasz wzrok ku rzeczom Boskim – nadprzyrodzonym. Dziś jest czas, by obudzić naszą wiarę… Wielki Post, to czas by przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć: czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś, czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Dekalogu, czy są one dla mnie pomocą w drodze ku niebu, a może czasem traktuje je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny? Za to, że tak często zapominamy w naszym życiu o Miłości Bożej, za nasz upór i brak wiary, przeprośmy Go teraz na początku tej Mszy świętej.

2. W środę o godz. 17.00, NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

3. DROGA KRZYŻOWA odprawiona będzie w piątek po Mszy św. o godz. 17.00, tj. o godz. 17.30, a GORZKIE ŻALE odprawione zostaną w niedzielę o godz. 10.40, a zaraz po ich zakończeniu będzie odprawiona Msza Św..

4. Przyszła, CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, TO TZW. NIEDZIELA „LAETARE”.

5. REKOLEKCJE dla dzieci i młodzieży naszej szkoły podstawowej odbędą się, po CZWARTEJ NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU. W dobie panujących obostrzeń pandemicznych proponujemy, aby skorzystać z oferty rekolekcyjnej w internecie.

6. W WIELKI PIĄTEK, 2 kwietnia, od godz. 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami w ich domach. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

7. Podobnie, tak jak w poprzednich latach, przez cały czas Wielkiego Postu będziemy zbierać ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO. Można je składać do skarbon, które są w naszej świątyni. Za wszelkie ofiary na ten cel złożone, serdecznie dziękuję staropolskim – „Bóg zapłać!.”.

8. Przyszła, druga niedziela miesiąca, to tzw. niedziela inwestycyjna. Zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i opłacenie zobowiązań parafii. „Bóg zapłać!” ofiarodawcom.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.

10. Na wielkopostny, nowy tydzień, parafianom i gościom oraz internautom, życzę – „Szczęść Boże”.