Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 25.07.2021 – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Starym  Zamościu

1. Dzisiaj 3 NIEDZIELA WIEKANOCNA oraz NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku hasłem przewodnim jest : Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Potrwa on do soboty, 20 kwietnia.
Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej…
Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi donikąd. Na naszej drodze życia wiele razy nie widzimy nic, co by mogło nas zachwycić, co by mogło nas zainspirować do dalszego pójścia nią, do dalszego działania. Wiele razy, tak jak uczniowie jesteśmy rozczarowani i zrezygnowani sensem ludzkiej egzystencji.
Jednak ta beznadziejność i bezsens, nie jest beznadziejnością i bezsensem, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje – umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.
Przepraszajmy Go teraz razem z uczniami, za to że bardzo często nie rozpoznajemy zmartwychwstałego Jezusa na drodze naszego życia.

2. W środę NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. W tej pięknej i ufnej modlitwie, polecajmy JEJ sprawy naszego życia oraz trudną rzeczywistość, która nas otacza.

3. W przyszłą Niedzielę 21 kwietnia, w 4 Niedzielę Wielkanocną, przypada NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, która rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO.

4. W sobotę i niedzielę, 27 i 28 kwietnia, w Gnieźnie przeżywać będziemy ODPUSTOWE UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTOWOJCIECHOWE .

5. Dzisiaj druga Niedziela miesiąca czyli inwestycyjna. Wspieramy parafię swoimi ofiarami. Serdecznie dziękuję, staropolskim „Bóg zapłać,” wszystkim ofiarodawcom!.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy w sprzedaży, w cenie 10 złotych, kolejny numer PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO.

7. Na WIELKANOCNY CZAS, parafianom i gościom, życzę – „Szczęść Boże”.
Chrześcijanin to nie tylko człowiek dobry, ale i odważny. Nie można być naprawdę człowiekiem dobrym, nie będąc zarazem odważnym. Dobroć, wbrew pozorom, nie zawsze jest cnotą, może być słabością, najczęściej z braku odwagi.
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.